Zachodnie Stany i Hawaje

Duch etnicznych kultur Zachodnie Stany i Hawaje

październik 2019

Zapraszamy serdecznie na niezwykłą przygodę. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom i oczekiwaniom informujemy, że możliwe jest skorzystanie z połączonej wyprawy do Zachodnich Stanów i na Hawaje lub skorzystanie tylko z wyjazdu do Zachodnich Stanów lub tylko na Hawaje.

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Los Angeles. Lądowanie w LA, formalności wizowe, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Hotel 3*

Dzień 2 
Zwiedzanie miasta.
Zaczniemy od Downtown - Staples Centre and Music Centre Disney Hall.
Dla chętnych zabawa w Universal Studios
Następnie przejazd słynną ulicą  Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre. Najdroższa ulica świata Rodeo Drive w Beverly Hills.
Wizyta nad oceanem, w szalonym Venice Beach i eleganckim Santa Monica, ze słynnym molo. Nocleg w hotelu.
Opcjonalnie - wizyta w Universal Studios, płatna dodatkowo 115 USD od osoby

Dzień 3  
Los Angeles  - Phoenix 644 km. 
Wykwaterowanie z hotelu, zajęcie miejsc w autobusie i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowozachodniej architektury. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix. Dla chętnych kolacja kowbojska.

Dzień 4 
Phoenix - Sedona - Grand Canyon 381 km
Wczesnym rankiem przejazd przez ogrody Arizony, przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek.  Po drodze przystanek na słynnej historycznej trasie Route 66, zwanej Drogą Matką. Powstawały o niej piosenki i filmy, ta droga do tej pory rozpala wyobraźnię przybyszy. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata.
Dla chętnych przelot helikopterem nad tą wielką przepaścią.
Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5
Grand Canyon - Monument Valley
Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Czas wolny na indywidualne spacery i kontemplowanie tej niezwykłej przyrody. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo,   2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi. Kolacja przygotowana przez Indian, wieczorne śpiewy i obrządki rytualne. Nocleg w hogan, tradycyjnych domach indiańskich.

Dzień 6
Monument Valley – Page - Lake Powell - Kanion Antylopy - Bryce Canyon 612 km
Śniadanie  i pożegnanie z Indianami Navajo.
Po 2 godzinach jazdy, wizyta w przepięknym kanionie Antylopy, jednym z najbardziej fascynujących miejsc na zachodzie USA. Kolorowe tunele, czerwone ściany, światło wpadające przez małe szczeliny - to wszystko tworzy niezapomniany widok. Spacer.
Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na  świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka, spacer po tamie Glen, z której rozpościera się widok na rzekę Kolorado i błękit jeziora.  
Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka - możemy zobaczyć tzw. Horseshoe Band, załom rzeki w kształcie podkowy.
 
Zakwaterowanie w Ruby’s Inn przy parku narodowym Bryce Canyon. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 7
Bryce Canyon - Zion - Las Vegas 519 km
Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion - park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas - miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów.  Wieczorem wycieczka Las Vegas by night - w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

Dzień 8 
Las Vegas
Dzień wolny. Zakupy w licznych centrach handlowych lub odpoczynek przy basenie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta. Przelot do Honolulu.

HAWAJE
MIŁOŚĆ W DUCHU ALOHA

Zamknij oczy i wyobraź sobie raj – raj na ziemi – ciepły, przyjazny i wilgotny klimat, pachnące egzotyką kwiaty, śpiewające o poranku ptaki, słońce, ciepły deszcz i tęcze, spotkanie z delfinami, wygasłe kratery wulkaniczne, bardzo przyjazna i bezpieczna dżungla, kąpiele w ciepłym oceanie, dojrzałe na słońcu owoce... a wokół uśmiechnięci i pozytywni ludzie... to Hawaje... zapraszamy, możemy Cię tam zabrać...

Na Hawajach zorganizujemy warsztaty pt. „7 hawajskich Bogiń – 7 mocy Kobiety”, które w miejscu o najbardziej żeńskiej energii natchną nas pięknem, dobrem i rajską energią..

Dzień 9 – 15 pobyt na Oahu, w pięknym Honolulu, w dzielnicy Waikiki.

Cena wyprawy:
pokój 2 osobowy – 3170 $
pokój 3 osobowy – 2830 $
pokój 4 osobowy – 2600 $

cena zawiera:
hotele na kontynencie, śniadania i kolacje, wstępy do Parków Narodowych, przejazdy autokarem, przewodnik polskojęzyczny na całej trasie, nocleg u Indian Navajo w domkach hogan ze śniadaniem i kolacją, warsztaty: „Duch etnicznych kultur”

Hawaje – 7 noclegów, opieka polskojęzycznego przewodnika, transfer z i na lotnisko, przywitanie wieńcem lei, całodzienny pobyt w Centrum Kultury Polinezji z kolacją, wycieczka wokół wyspy Oahu, warsztaty: „7 hawajskich Bogiń – 7 mocy kobiety”

cena nie zawiera:
przelotu samolotami (około 4000zł), opłaty wizowej (około 150 $), posiłków na Hawajach, ubezpieczenia (około 200zł)

Na miejscu można skorzystać z różnych atrakcji:
Wizyta w Universal Studios 115 $
Antelope Canyon 60 $
wycieczki fakultatywne na Hawajach

Przy rezerwacji wyprawy konieczna wpłata w wysokości 20% wartości wyprawy, pozostała reszta płatna najpóźniej na 6 tygodni przed wylotem.
Zaliczki należy wpłacać na konto dolarowe: Anna Taran 70 1020 3378 0000 1002 0313 0895

w przypadku rezygnacji będą potrącone następujące koszty:
rezygnacja w terminie 14 do 29 dni przed rozpoczęciem wyjazdu, potrącenie 25%
rezygnacja w terminie 14 do 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu 50%
rezygnacja w terminie poniżej 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu 100%
kontakt telefoniczny: 606846039

 

USA 10-10-2019 17 od 2600$ + przelot