>

Warsztaty wyjazdowe

Łazy 10-15 czerwca 2024 i 17-21 czerwca 2024
wypoczynek połączony z warsztatami

plaża

Po raz kolejny wracamy z warsztatami do ukochanych Łaz w czasie, w którym panuje jeszcze przedwakacyjna cisza, w czasie gdy nad morzem jesteśmy prawie tylko MY...zapraszamy!


Marek Taran „Czarna Bogini” - kobieca moc ukryta w Czerni.

Wyobrażenia i symbole Czarnej Bogini pojawiają się na przestrzeni wieków w niemalże każdym zakątku Ziemi. Symbolika czerni i „czarne oblicze” kobiety-bogini były celowo wypaczane i dyskredytowane przez patriarchat. Nasza uwaga kierowana była przez wieki na światło, jasność i biel, a wszystko co związane z czernią zabarwione było negatywnie. Tymczasem największa tajemnica ludzkości związana jest właśnie z czernią. Celem świętych ladacznic było m.in. aktywowanie czarnego wiru a linia żeńska przekazywała z pokolenia na pokolenie sekret Sophii – mądrości ukrytej w czerni. Patriarchat zawsze panicznie obawiał się kobiet, które odkryły, że Sophia to sekretne imię każdej z Was. To odkrycie jest końcem zniewalającego systemu, który od prawieków próbuje uczynić z nas stado posłusznych niewolników. Czas zniewolenia, czas potulnych owieczek kończy się kiedy mamy odwagę być „czarną owcą”!


Anna Taran „FLOWING DANCE”

Życie to fala. Jest w ciągłym ruchu, płynie, ciągle się zmienia, nie zatrzymuje się. Nie odlicza czasu, nie skupia się na przeszłości, przyszłość natomiast jest skutkiem tego co dzieje się w teraźniejszości. Fala ciągle prze do przodu, poddaje się warunkom, które manifestują się na zewnątrz...gdy na swej drodze spotka przeszkodę łagodnie ją omija, zawsze znajduje ujście...nie zatrzymuje się, nie stawia oporu, nie walczy, nie zastanawia się nad rozwiązaniem...zauważa ją i płynie dalej....czasem przyśpiesza, czasem zwalnia, czasem jest cicha ale bywa też głośna. Zajmuje ją tylko jedno...płynięcie w zgodzie ze sobą.
Bardzo często w naszym ludzkim życiu brakuje tej płynności - płynięcia z falą. Trudne wyzwania zatrzymują nas często w miejscu i nie tylko zatrzymują ale też nie pozwalają pójść do przodu. Walczymy z nimi, opieramy się zmianom, nie godzimy się na nie, wymyślamy różne strategie by rozwiązać problem, często wybierając niewłaściwe rozwiązania, które przynoszą złe skutki. Ten opór w nas zabiera nam dużo energii, czasem podupada nasze zdrowie. Usztywniamy się najpierw psychicznie, później napięte i usztywnione ciało zaczyna niedomagać i choruje. Zaakceptowanie zmian, zaakceptowanie wyzwań jakie czasem niesie życie, poddanie się im, łagodne omijanie przeszkód jakie napotykamy na swojej życiowej drodze, odpuszczenie a nie kurczowe trzymanie się przeszłości, puszczanie wolno ludzi, którzy nie chcą uczestniczyć w naszym życiu, brak jakiejkolwiek oceny drugiego człowieka a także szacunek i tolerancja mogą spowodować, że żyjąc tu i teraz staniemy się falą...a ona łagodnie poniesie nas przez życie...wszystko będzie działo się samo...tylko i wyłącznie dla naszego dobra.

Te zajęcia będą inne niż dotychczas. Całkowicie odmienna ale bardzo głęboka muzyka, zaprowadzi nas w świat jeszcze innego przeżywania i doświadczania siebie jako Kobiety, dotykając najgłębszych przestrzeni głęboko schowanych nie tylko przed światem ale też czasami przed nami samymi.

Nasze spotkanie odbędzie się w Łazach k/Koszalina ul. Mieleńska 1 w zaprzyjaźnionym, pięknym Dworku Jamneńskim.
W cenie – 1850 zł zapewniamy noclegi w pokojach dwuosobowych, warsztaty, posiłki wegetariańskie.
Koszt pokoju jednoosobowego – 2450 zł

Już od dziś przyjmujemy zapisy oraz wpłaty zaliczki, by zarezerwować sobie miejsce, których liczba jest ograniczona.
Zapisy przyjmuje Anna – tel 606846039 lub mailowo marektaran@poczta.onet.pl
Zaliczka w wysokości 300 złotych, wpłata na konto:
Anna Taran 61 1020 3378 0000 1102 0298 8806
SZWAJCARIA I FRANCJA 6 – 14 września 2024
od Alp do Morza Śródziemnego

święta żeńskość


Urzekające piękno Matki Ziemi w połączeniu z pięknem żeńskiej energii – sekrety Templariuszy, Marii Magdaleny i Katarów.


Cena wyprawy – 1500 złotych + 710 euro, a w niej mamy przejazd autokarem, opłaty drogowe i autostrady, opłata kierowców, noclegi w hotelach Ibis Budget lub Ibis Styles (w zależności od dostępności miejsc dla tak licznej grupy), śniadania (reszta posiłków we własnym zakresie), wstęp do Rennes le Chateaux, ubezpieczenie turystyczne, wykłady.
OD DZIŚ PRZYJMUJEMY ZALICZKI W WYSOKOŚCI 500 ZŁOTYCH (śpieszcie się bo jest bardzo dużo chętnych:)))
Wpłat należy dokonywać na konto:
złotówkowe – Anna Taran 61 1020 3378 0000 1102 0298 8806
euro – 82 1020 3408 0000 4602 0289 3576
Najbardziej opłacalną finansowo i organizacyjnie formą korzystania z atrakcji w Chamonix jest indywidualne wykupienie tzw. MultiPass – obecna cena około 80 euro.
TO JEST JEDYNA, DODATKOWO PŁATNA ATRAKCJA!
Prosimy o wcześniejsze deklaracje by wcześniej zamówić bilety!!!
Nasze propozycje skorzystania z atrakcji w Chamonix:
Wjazd kolejką na Aiquille du Midi – wysokość 3842m n.p.m.
To bez wątpienia największa atrakcja. Podróż zaczyna się od dolnej stacji kolejki (adres – 100 Place de Aiquille du Midi). Wjazd jest z przesiadką. Po przesiadce zaczyna się najbardziej ekstremalna przygoda bo kolejka jest dosłownie wciągana tuż przy pionowych skałach. Na górze oszałamiające widoki. Atrakcją mrożącą krew w żyłach jest stanięcie na szklanej szybie nad przepaścią! Prawdziwy skok w otchłań bez dna! (do tej atrakcji bywają czasem dość długie kolejki). Na tę przygodę – wjazd, pobyt na górze, zjazd rezerwujemy około 3 godzin).